Our product range includes a wide range of copland compressor head gasket, carrier 05k 05j compressor head plate gasket, bitzer 4nfcy compressor gasket set, carrier 5f20 compressor gasket set, bitzer 4tes 46mm gasket set bitzer gasket and carrier compressor 5f30 gasket set.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Scroll Compressor |
| Spare Type | Compressor Filters |
| Color | Green |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 999 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | special |
| model | 4NFCY |
Minimum order quantity: 78 Set
₹ 300 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
| model no | 5F-20 |
₹ 1500 / Set Get Latest Price
| Usage/Application | Compressor |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Color | Blue and Black |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 46mm |
| Material | name |
| model | 4TCS |
Minimum order quantity: 4 Set
₹ 400 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | special |
| model no | 5F-30 |
Minimum order quantity: 45 Set
₹ 249 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75 to1mm |
| Material | special ferolite |
| model no | FK-750 |
Minimum order quantity: 85 Set
₹ 499 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
| model | BOCKFK-40 |
Minimum order quantity: 75 Set
₹ 1100 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
| model no | 5F-60 |
Minimum order quantity: 48 Set
₹ 2000 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | BOCKF-14 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special (metal gasket) |
Minimum order quantity: 76 Set
₹ 250 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | TF-265 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 79 Set
₹ 399 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | special |
| model | FK-500 |
Minimum order quantity: 45 Set
₹ 499 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | 6D-75 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 78 Set
₹ 699 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
| model | 4NCS |
Minimum order quantity: 75 Set
₹ 199 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Other |
| Thickness | .50 to 1 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 85 Set
₹ 300 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Thickness | 15mm |
| Material | Rubber |
| Color | Green |
| Spare Type | Compressor Kit |
| Usage/Application | Refrigeration Compressor |
| Model Name/Number | BockFK3 |
Minimum order quantity: 85 Set
₹ 499 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | 6D-48 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 45 Set
₹ 499 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Spare Type | Compressor Kit |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to 1mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Open Type |
| Material | special |
| model | 4N |
Minimum order quantity: 45 Set
₹ 200 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | AK-6 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 75 Set
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Air Compressor Model | FK-4 |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Yellow |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Spare Part | Gasket |
| Thickness | 1mm to 0.75mm |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Spare Part | Gasket Set |
| Spare Type | Gasket Set |
| Material | MS |
| Color | Silver |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Spare Part | Gasket Set |
| Spare Type | Gasket Set |
| Material | MS |
| Color | Silver |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Material | MS |
| Rust Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 999 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75to1mm |
| Material | special |
Minimum order quantity: 56 Set
₹ 399 / Set Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | .75 mm |
| Material | name |
Minimum order quantity: 75 Set
₹ 500 / Set Get Latest Price
| Air Compressor Model | TF-46SL |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 15.9mm |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 78 Set
₹ 1299 / Set Get Latest Price
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 16mm |
| Material | MS |
| model | CPL-3D |
Minimum order quantity: 74 Set
₹ 599 / Set Get Latest Price
| Air Compressor Model | 4TCS |
| Brand | Bitzer |
| Usage/Application | Compressor |
| Color | Green |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 16mm |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 75 Set
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Brand | carrier/voltas |
| Usage/Application | compressor Gaskit |
| Color | green |
| Material | special freolite |
Minimum order quantity: 50 Piece
Azhar Uddin (CEO)
New Welcome Industries
Shop No-1012, Madarsa Hussain Baksh, Bazar Matia Mahal, Jama Masjid
New Delhi - 110006, Delhi, India