Leading Wholesaler of bitzer compressor 6g 25.2y-40p, bitzer 2ces 4ces piston bitzer compressor parts, bitzer spare parts bush assembly vy (5w), bitzer 4ces6y-40p valve plate, bitzer viiy compressor and all type freeon compressors reeds bitzer carrier voltas copland frascold etc from New Delhi.
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Compressor Cylinder |
| Finishing Type | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Refrigerant | R410A |
| Motor Power | 5 HP |
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Phase | Single |
| Air Quality Standard | Class I |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Refrigerant | R410A |
| Phase | Single Phase |
| Motor Power | 5 HP |
| Air Quality Standard | Class I |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Spares Available | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Compressor Oil |
| Compressor Type | Screw Compressor |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Compressor Kit |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Usage/Application | Refrigeration Compressor |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Refrigerant | R410A |
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Phase | Single |
| Motor Power | 5 HP |
| Air Quality Standard | Class I |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1199 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Azhar Uddin (CEO)
New Welcome Industries
Shop No-1012, Madarsa Hussain Baksh, Bazar Matia Mahal, Jama Masjid
New Delhi - 110006, Delhi, India