Wholesaler of a wide range of products which include bitzer 4nfcy compressor, fly wheel bitzer viiy, bitzer vy (5w) compressor, section reeds bitzer compressor 4ncy 4ncs 4tes, replacement piston bitzer 4nfcy and bitzer vy (5w) compressor kit.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Refrigerant | R410A |
| Air Quality Standard | Class I |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Refrigeration Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Phase | Single |
| Air Quality Standard | Class I |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Is It Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Open (Non Sealed) |
| Horse Power | 5 HP |
| Refrigeration Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| No of Cylinders | 2 |
| Connection Suction Line | 7/8 |
| Motor Power | 5 HP |
| Maximum Flow Rate (CFM) | 200CFM |
| Discharge Pressure | 200abr |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Refrigerant | R410A |
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Phase | Single |
| Motor Power | 5 HP |
| Air Quality Standard | Class I |
| Is It Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Open (Non Sealed) |
| No of Cylinders | 4 |
| Motor Power | 10 HP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| No of Cylinders | 2 |
| Motor Power | 5 HP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Air Tank Capacity | 100 L |
| Capacity | 10.12.5 ton |
| Compressor Technology | Centrifugal |
| Power | electric |
| Brand | freezeking |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Refrigerant | R22 |
| Phase | Single |
| Motor Power | 5 HP |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Is It Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Refrigeration Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Refrigerant | R410A |
| Phase | Single |
| Motor Power | 5 HP |
| Air Quality Standard | Class I |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Engine Type | Diesel |
| Compressor Type | Scroll Compressor |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Refrigeration Compressor Type | Screw Compressor |
| Refrigerant | R410A |
| Air Quality Standard | Class I |
| Is It Portable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Other |
| Rod Type | standard |
| Model Name/Number | Frascold V30-84Y |
| Material | die casting |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Power | 3 HP |
| Application | Air Conditioning |
| Material | Mild Steel |
| Pressure Drop | 8 kPa |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Refrigeration Compressor Type | Centrifugal Compressor |
| Refrigerant | R410A |
| Phase | Single |
| Air Quality Standard | Class I |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Country of Origin | Made in India |
Azhar Uddin (CEO)
New Welcome Industries
Shop No-1012, Madarsa Hussain Baksh, Bazar Matia Mahal, Jama Masjid
New Delhi - 110006, Delhi, India